אשרות כניסה או שהיה ארצות הברית

 ויזה ארה"ב – ויזה ארצות הברית

כל אזרחי ישראל מחויבים להגיש בקשה לויזה לארצות הברית, סוג הויזה נקבע על פי אופן השימוש בויזה – ויזת תייר, עבודה, סטודנט ועוד'. כל אדם מעל גיל 14 ומתחת לגיל 79 שברצונו לקבל ויזה לארצות הברית מחויב להגיע לפגישה בשגרירות ארצות הברית לצורך ראיון אישי עם נציג הקונסוליה האמריקאית. הראיון מורכב משאלות לעניין מטרת הביקור בארה"ב ושאלות נוספות על הסטאטוס בארץ ישראל. נדרש לתאם מראש ראיון בשגרירות ארצות הברית דרך אתר הקונסוליה.

מי שגילו נמוך מגיל 14 או גבוה מגיל 79 אינו חייב להגיע לפגישה בשגרירות ארה"ב, ניתן להתקשר למוקד השגרירות ולתאם עם שליח שיאסוף את הבקשה לויזה ישירות מביתכם. 

אם הנכם ילידי ארה"ב, יכול להיות שילדכם זכאים לאזרחות באמריקה, נדרש ליצור קשר עם מחלקת אזרחים בקונסוליה לפני הגשת הבקשה לויזה. חשוב לזכור שבחודשים מסוימים בשנה מוגשים אלפי בקשות ולכן מומלץ לא להמתין לחודשי הקיץ לצורך הגשת בקשה לויזה. הטיפול בדרך כלל אורך כמה ימים שבהם נדרש להפקיד את הדרכונים בשגרירות לאחר אישור הבקשה לויזה. חשוב להצטייד בכל המסמכים הנדרשים, להתעדכן באתר של שגרירות ארצות הברית וכך למנוע הגעות נוספות.

 ויזה מסוג B1/B2 עסקים ותיירות

ויזת תיירות או עסקים (B1/B2)

ויזה מסוג תיירות או עסקים למטרת ביקור עסקי, הינן הנפוצות ביותר לאזרחי ישראל. ויזה מסוג זה מאפשרת להיכנס לארצות הברית לזמן מוגבל לצורך תיירות או עסקים.

אחד הקריטריונים החשובים בעת בקשה לויזה מסוג B1/B2 הנו הוכחה לכך כי המבקש אינו מעוניין להישאר בארה"ב וכי קיימים לו סיבות טובות לחזור חזרה לישראל. סיבות טובות הינן – עבודה, משפחה, עסק, נכסים ועוד'.  חשוב לזכור שויזה מסוג זה אינה מאפשרת עבודה בארצות הברית מכל סוג שהיא. גם לימודים אינם מותרים.

ויזות עסקים מאפשרים למבקר בארה"ב להיכנס לתחומי ארצות הברית לצורך ביקור עסקי – ביקור לקוחות, ספקים, כנסים נתינת שירותים ועוד'.

בקשה לויזה בארצות הברית לצורך טיפול רפואי תוגש במתכונת של B1/B2 בצירוף אישורים רפואיים ומקורות המימון לטיפול זה.

 
אשרת סטודנט (1-F) או ויזת לימודים לא-אקדמיים (1-M)

 
 ויזות אלו הנן ויזות לימודים בארצות הברית, נדרש להציג אישור הרשמה מהמוסד אליו נרשמתם. מעבר לכך נדרש להציג ידע באנגלית, ולהוכיח כי קיים מספיק כסף לצורך מחייה ולימודים בארצות הברית. גם במקרה זה נדרש להוכיח כי אינכם מתכוונים להשתקע בארה"ב וכי שהותכם הנה זמנית ואתם תחזרו לישראל מייד בתום האשרה.

 
עבודה בארצות הברית על בסיס ויזה מסוג F או M

 
 בעלי ויזה מסוג 1-
M יכולים לעבוד במהלך שהותם בארצות הברית אך ורק אם הדבר נדרש כחלק מהכשרתם המעשית ואם המעסיק שלהם קיבל אישור לכך מראש מטעם שירותי האזרוח וההגירה האמריקניים (USCIS). במקרים מוגבלים ומסוימים מאוד, מותר גם לבעל ויזה מסוג 1-F לקבל אישור עבודה בארצות הברית. בכל מקרה, אין לעבוד מחוץ לקמפוס במהלך שנת הלימודים הראשונה על ויזה 1-F. אם האוניברסיטה מרשה זאת, מותר לך לקבל עבודה בקמפוס. לאחר תום שנת הלימודים הראשונה במעמד של סטודנט, מותר לך להגיש בקשה לאישור עבודה מחוץ לקמפוס, כל זאת בתנאי שקיבלת קודם לכן אישור מטעם USCIS.